Влада саботує закон про доступ до інформації – громадськість йде до суду

 

Влада на найвищому рівні не готова виконувати вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації» після 2 місяців йогодії. Журналісти відзначають, щочасточиновникизаймаютьсявідписками, а в багатьохвипадках–відвертойогоігнорують, трактуютьнавласнийрозсудабопорушують.

 

Серед найбільших проблем імплементації закону є порушення Кабінетом Міністрів Указу Президента, а також частини 4 прикінцевих положень закону, що зобов’язали уряд до 9 липня 2011 року привести свої нормативно-правові акти у відповідність із  згаданим законом, забезпечити їх виконання органами виконавчої влади,   внести на розгляд  Верховної Ради відповідні законопроекти. У понеділок 11 липня громадськість ініціювала заяву  з вимогою доуряду негайно врегулювати це питання.

 

За словами юриста Інституту масової інформації Романа Головенка, “Держкомтелерадіо вже давно розробив увесь пакет необхідних документів та підзаконних актів – але з не зрозумілих причин, цей пакет досі перебуває на розгляді у профільних міністерствах і не виноситься на Кабмін. Порушено всі терміни. Отож, маємо хаос і в регіонах.”

 

Також показовою стала ситуація з відмовою апарату Верховної Ради надати декларації про доходи народних депутатів із аргуметацією, що порушує закон. У свою чергу, журналісти готуються оскаржити цю відповідь у суді.

 

Ініціатор запиту, журналіст видання “Українська Правда” Мустафа Найєм зазначив: “Депутат – це публічна особа, представник органу влади, який утримується на кошти платників податків, які мають право знати, які статки у цього депутата, і чи має він, скажімо, моральне право отримувати матеріальну допомогу, якщо володіє трьома квартирами і їздить на власному “бентлі”. Така інформація становить суспільний інтерес і відповідно до вимог закону має надаватися без будь-яких обмежень»..

 

Надалі з метою посилення суспільного контролю за органами влади громадські організації починають нову всеукраїнську кампанію з отримання податкових декларацій від керівників областей та проведення розслідувань відповідності задекларованих доходів чиновників їхнім реальним статкам», - зазначила СвітланаЗаліщук, координатор партнерства НовийГромадянин. Вона підкреслила, що ініціатива є аполітичною, а її організатори не співпрацюють ізжодною з політичнихпартій.

 

Захід ініційовано в рамках громадської кампанії з впровадження і популяризації Закону «Про доступ до публічної інформації» в рамках Партнерства Новий Громадянин (www.newcitizen.org.ua).

 

Контакти: 067 232 69 23