Вінницька ОДА не бажає обговорювати доступність генпланів з громадськими активістами

Про це заявив головний архітектор області Сергій Царенко у своїй відповіді на звернення Вінницької громадської організації «Філософія серця». Приводом для звернення громадських активістів до обласної влади став той факт, що жителі Вінниччини протиправно позбавлені доступу до генпланів своїх міст.

З огляду на системні проблеми із доступом громадян до містобудівної документації, громадські діячі запропонували обласній владі провести «круглий стіл», на якому розробити обласний план дій щодо вирішення проблеми.

У відповідь на ініціативу громадськості чиновник повідомив, що в обласній адміністрації вирішили обмежитись обласною нарадою архітекторів з цих питань. На ній архітекторам міст та районів області генпланів нагадали про їх обов’язок розміщувати генплани на веб-сайтах органів місцевого самоврядування.

«Минулого року спільно із Східноукраїнським центром громадських ініціатив ми дослідили доступність генпланів на веб-сайтах міських рад області. Як з’ясувалося, з 18 населених пунктів Вінниччини лише 14 мають власні веб-ресурси. Генплан міста, а точніше лише основне креслення Генплану, розмістив на власному сайті лише обласний центр. Проте це зображення такої якості, що прочитати його майже не можливо»,- описує ситуацію керівник громадської організації «Філософія серця» Юлія Грига.

 «До нашого листа обласне управління архітектури взагалі закривало очі на відсутність генпланів на сайтах міст. На жаль, ця проблема - не єдина. Під великим питанням гарантована Законом доступність генпланів у приміщеннях міських рад. Я вже не кажу про системні відмови у наданні копій цих документів. Проте чиновники обласного управління архітектури вирішили зробити вигляд, що вони не мають відношення до проблеми», - підсумовує громадська активістка.

Нагадаємо, що з липня 2012 по березень 2013 рр. громадська організація «Філософія серця» спільно із Східноукраїнським центром громадських ініціатив вивчала доступність містобудівної документації для громадян. На Вінниччині дослідження охопило всі 18 міст області. З результатами моніторингу можна ознайомитися на сайтіhttp://cityplan.in.ua/cities. 16 вересня 2013 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ скасувало гриф «Для службового користування» на великомасштабних картах та планах міст.

 

Ксенія Лешукова

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

http://totalaction.org.ua/

http://www.facebook.com/totalaction.org.ua

e-mail: planmista@gmail.com

Тел. +38 0642 491374

                                                                            * * *

Моніторинг доступності генпланів міст Вінницької області проводився у рамкахпроекту «Через доступ до генпланів – до містобудування без корупції: мережа громадянської дії»за підтримкиПрограми «Верховенство права»Міжнародного Фонду Відродження, який реалізуєтьсяСхідноукраїнським центром громадських ініціативразом із регіональнимипартнерами.

Джерело: 

Східноукраїнський центр громадських ініціатив