В Хмельницькій області лише в однієї міської ради генеральний план знаходиться у відкритому доступі

 

Про це 17 квітня 2013 року на презентації результатів моніторингу доступності генеральних планів розповіли представники Хмельницької обласної громадської організації «Центр правового захисту».  Дослідження проводилось з липня по грудень 2012 року.

За словами координатора моніторингу по Хмельницькій області Мазура Андрія, генеральний план - це найважливіший документ, який відображає процес розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Цей документ описує як поточний стан розвитку міста, так і план на найближчі 15-20 років.

Згідно Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування та у місцевих періодичних друкованих ЗМІ, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу.

Але, в той же час, за словами Семенова Сергія, голови правління Хмельницької обласної громадської організації «Центр правового захисту», на сьогодні лише в м. Славуті генеральний план знаходиться у відкритому доступі.

Зокрема, Шепетівка, Городок, Ізяслав, Деражня повідомили про те, що в них генеральні плани міст відсутні взагалі, а в Полонному він морально застарілий. Дані міські ради запевнили в тому, що генеральні плани цих міст будуть затверджені до кінця 2013 року.

В трьох містах взагалі повідомили про те, що всі частини генерального плану знаходяться під грифом «Для службового користування» (Нетішин, Красилів, Стакостянтинів, Дунаївці).

У Волочиську після інформаційних запитів в листопаді 2012 року на офіційному сайті міської ради з’явилась інформація про перегляд грифу секретності на проектні матеріали із «таємно» на «для службового користування», у відкритому доступі з’явився ескіз об’ємно – просторової композиції центра міста та схематичне креслення генерального плану. Доступ до інших частин залишився закритим.

В Хмельницькому та Кам’янці-Подільському до інформації з загальним доступом відноситься розділ «Основні положення», яка містить основні положення генерального плану, техніко-економічні показники, основні проектні рішення, схему Генерального плану. Всі інші розділи Генплану та графічні матеріали відносяться до інформації ДСК.

Генеральний план м. Славута єдиний в області, з якого був знятий гриф обмеженого користування внаслідок чого весь генеральний план міста на сьогоднішній день знаходиться у відкритому доступі. З текстовою та графічними частинами можна вільно ознайомитись у приміщенні управління архітектури міської ради. Однак через брак коштів створити електронну версію на даний час є неможливо.

Таку позитивну практику Славутської міської ради, щодо відкриття доступу до містобудівної документації, варто було б перейняти усім міським радам нашої області – зазначив координатор моніторингу по Хмельницькій області Мазур Андрій. 

AttachmentSize
dsc_0518.png520.89 KB
dsc_0539.png455.92 KB
dsc_0540.png680.08 KB