Прийшли молитись, а опинились за гратами

 

1 серпня 2012 року на центральній площі у Дрогобичі пройшла молитовна акція з нагоди Хрещення Руси-України. Її організаторами виступили окремі громадяни, надіславши на адресу міської ради відповідне повідомлення. Однак, ще перед початком заходу було видно, що міська влада була не в захопленні від такої громадської ініціативи. Тому, на площі Ринок було багато міліції, а керуючий у справах виконкому, вийшовши з ратуші, виголосив рішення про незаконність проведення акції. Очевидно влада міста у своїх діях керувалась ще радянським законодавством, яке прямо суперечить Конституції України, оскільки в Україні немає відповідного законодавства щодо порядку проведення мирних зібрань. Так, місцевий чиновник, вважав своїм обов’язком заборонити акцію, оскільки заява про її проведення була подана невчасно. Та все ж, невдовзі молитва за Україну таки почалася.

Незважаючи на цілком мирний характер акції, невдовзі на площі почали з’являтися нетверезі чоловіки, котрі почали нахабно провокувати людей. Своєю чергою, міліція не помічала ніяких порушень. Коли хтось з учасників намагався захистити себе, то збоку візуально виникала картина бійки, міліціонери підбігали й тут же хапали учасників молитви, тобто, не провокаторів, а постраждалих. У наслідок таких «непорозумінь» особи в формі у різний час заштовхали у службову машину 4 учасники зібрання, при цьому не представлись і не пояснили причину затримання. Опісля машина рушила у напрямку райвідділу міліції.  Коли очевидці проводили відео зйомку, то начальник відділу громадської безпеки у Дрогобичі М. Паук, настирливо переконував, що це грубе порушення закону.

 При виконанні професійного обов’язку стався й напад на одного з журналістів – двоє чоловіків намагалися вирвати у нього відеокамеру та сумку. Про правопорушення було повідомлено телефоном "102" й викликано слідчо-оперативну групу. За фактом побиття журналіста при виконанні професійних обов’язків, а також бездіяльності при цьому працівників міліції, постраждалим складено письмове пояснення.

Інтригою дня залишилось таємниче «зникнення» 2 учасників молитовного зібрання, , разом з озвучувальною апаратурою. В ході того як колона громадян обходили будівлю міської ради, люди в формі без пояснень заштовхали чоловіків у машину, захопивши з собою громіздкі колонки та гучномовець. Після декількох годин у райвідділку хлопців відпустили, але МВСники безпідставно вилучили у них особисті документи, відеокамеру (на якій була зйомка грубого поводження) та інші особисті речі. Проте куди поділась апаратура ніхто не знає.

По завершенню молитовного зібрання і відділку міліції залишилось двоє інших хлопців: Юрій П. та Назар Струк. Мати Назара неодноразово телефонувала в чергову частину з повідомленням про перевищення службових повноважень працівників міліції, проте черговий відмовлявся приймати її повідомлення, у Львові ж ніхто не піднімав слухавки. У відповідь на дзвінок по телефону довіри МВС у Києві їй обіцяли розібратись в питанні, проте вранці наступного дня мати все ще не знала де знаходиться її син.

Анонимный's picture
Анонимный

То є жахливо, що робиться в тому Дрогобичі