Президент Сирії Башар Асад видав новий декрет про ЗМІ

 

Президент Сирії Башар Асад видав декрет номер 108, що стосується діяльності в країні засобів масової інформації. Про це повідомляє інформаційне агентство САНА.

Серед основних і найважливіших принципів, закріплених у документі: ЗМІ є "незалежними і вільно, в рамках конституції і закону, здійснюють свою діяльність". Декрет гарантує "свободу вираження та інші свободи, зафіксовані в конституції Сирії, Декларації прав людини і міжнародних угодах, ратифікованих Дамаском, а також право громадян на отримання суспільно значимої інформації", передає "Газета. ру".

Журналістам слід "відповідально ставитися до своїх публікацій, надавати чесну, правдиву, точну та об'єктивну інформацію, одержувати і використовувати здобуті відомості відповідно до законодавства республіки". Крім того, працівники ЗМІ повинні "поважати і не порушувати приватне життя, права і гідність індивідуальних осіб". Журналісти, зазначено в декреті, "мають право на отримання та публікацію достовірної інформації, а також на участь у публічних конференціях, засіданнях і зборах". Закон захищає право співробітників видань "не розкривати свої джерела інформації, крім випадків, коли це передбачено судовою системою".

ЗМІ заборонено публікувати матеріали, що "завдають шкоди національній єдності і безпеці, посягають на релігію і вірування, підбурюють до общинної чи конфесійної ворожнечі".

Раніше в цьому місяці Асад підписав ряд інших декретів в рамках програми реформ, оголошених владою у відповідь на акції протесту опозиції, що почалися в березні. Серед них, постанову, що стосується принципів роботи місцевих адміністративних органів; про створення в країні Комітету з партійних питань; про введення багатопартійності; про умови і порядок організації загальних виборів до Народної ради (парламент) і місцевих рад.

Як повідомлялось, влада Сирії відключала доступ до інтернету по всій країні. Ці спроби пов'язані з демонстраціями проти режиму президента Башара Асада.

Протести опозиціонерів у Сирії тривають, незважаючи на оголошену урядом широкомасштабну програму реформ. Зокрема, в країні скасований надзвичайний стан, що діяв із 1963 року - це було однією з основних вимог опозиції.

Як повідомлялося раніше, 25 серпня в Сирії невідомі в масках жорстоко побили одного з найвідоміших в арабському світі художника-карикатуристаАлі Ферзата.

Як повідомляють представники опозиції, озброєні люди зупинили його машину рано-вранці в Дамаску, витягли з неї художника і побили його, заявивши, що це має послужити йому попередженням і що він повинен перестати малювати.

17 серпня ООН відкликала допоміжний персонал із Сирії, де вже п'ять місяців тривають масові протести проти режиму президента Башара Асада. Також під час телефонної розмови Асад погодився прийняти місію ООН з оцінки гуманітарної ситуації. Президент Сирії заявив, що "місія отримає доступ до різних місць у Сирії".

18 серпня президент країни Башар Ассад сказав генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну, що сирійська армія припинила силові операції проти учасників антиурядових демонстрацій. Але опозиційні активісти стверджують, що військові, як і раніше, вбивають протестувальників.

У свою чергу слідчі ООН заявили, що жорстоке придушення сирійським урядом демонстрацій може бути прирівняно до злочинів проти людяності.