Правосуддя без бар'єрів: Мукачівський міськрайонний суд. Корпус 2

Мукачівський міськрайонний суд розташований у двох корпусах, які знаходяться у різних кінцях міста, тож у контексті моніторингу, як на мене, варто їх розглядати як два окремішні об’єкти.

Корпус 2.

Під час моніторингу здійснювалася фотофіксація. Працівник «Грифону» після того, як я представилася та пояснила йому мету відвідування суду, викликав керівника апарату, який після 10-ти хвилинних перемовин та кількох дзвінків керівництву, врешті-решт «погодився», що я таки маю законне право робити світлини.

Вхід до приміщення суду знаходиться на рівні тротуару, поблизу однієї з центральних вулиць міста, відсутні будь-які східці. Тому вивіска добре прочитується з будь-якої відстані і висоти. Однак кнопка виклику розташована надто високо. Скористатися нею може тільки людина, як випросталася на повний зріст. Графік роботи суду на фасаді будівлі чи дверях -- відсутній.

Пандус відсутній. І, хоча двері розміщені врівень з тротуаром, втім двері доволі важкі та є поріг висотою близько 7-ми сантиметрів, тому потрапити до приміщення на візочку без сторонньої допомоги малоймовірно. Вхідний майданчик відсутній. Двері виходять на міський тротуар, який мощений не слизькою бруківкою.

Рамка металошукача вузька -- близько 70 сантиметрів. Проїхати її на візку не вдасться.

На першому поверсі розташовані тільки два кабінети суддів та приміщення для охорони. Всі інші кабінети та зали судових засідань знаходяться на другому та третьому поверсі, тому дістатися до них без сторонньої допомоги -- не можливо. Пороги до кабінетів на першому поверсі висотою близько 15 сантиметрів.  

Інформаційний стенд розташований зависоко навіть для людини, яка випростається на повний зріст. крім того, доступ до нього перекритий лавками, столом та скриньками для особистих речей. Інформаційний стенд розташований надто близько до рами металошукача. Текст видрукований 14-16 шрифтом на листках формату А4.

Вбиральня розташована на другому поверсі, а ліфт у приміщенні відсутній.

Єдиний показник розташований біля дверей вбиральні.

Місце для маневру на візочку є, однак поріг на вході до вбиральні висотою близько 16 сантиметрів. Тому потрапити без сторонньої допомоги до туалету -- не можливо.

 

Загальні висновки: людина на візку зможе потрапити лише на перший поверх закладу, тобто тільки до фойє суду, і то виключно в тому випадку, якщо хтось сторонній натисне кнопку виклику охорони. Усі кабінети, зал судових засідань та вбиральня на горішніх поверхах, доступ до яких відсутній.  

Лариса Романюк

 

Довідка: Моніторинг безбар’єрності українських та білоруських судів відбувається за ініціативи учасників та учасниць Другого Міжнародного Курсу з прав людини для молодих активістів, реалізованого в рамках спільної стратегії Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» та Білоруської правозахисної школи. Щоб взяти участь в моніторингу і досліджувати архітектурну доступність судів у вашому місті або отримати додаткову інформацію, зв'яжіться з координаторами кампанії за електронною адресою:postup.hrc@gmail.comабо за телефонами +38 (050) 273-19-96 (Олена Луньова), +38 (050) 810-66-49 (Юлія Красільникова).           Приєднуйтеся до кампанії «Правосуддя без бар’єрів» у фейсбуці!


Кампанія "Правосуддя без бар'єрів" підтримана в рамках проекту «Підтримка громадської активності в Україні», що здійснюється громадською організацією «People in Need» («Людина в біді», м. Прага, Чехія) у партнерстві з Кримським правозахисним центром "Дія", Мережею правових приймалень Криму за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Проект  спрямований на посилення ролі місцевих громадських організацій, ініціативних груп та шкільних об'єднань у суспільстві.