Питання до громадської ради при Мінюсті: навіщо вам корупція в українських СІЗО?

 

Міністерство юстиції України, схоже вирішило зробити українські слідчі ізолятори не лише інституцією де найбільш системно порушуються права людини, а й місцем з найвищим рівнем корупції в країні. Скоріш, саме для цього Міністр юстиції затвердив нові Правила внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України. Але якщо прийняття такого документу Мінюстом не викликає подиву, то мовчазна згода та відсутність публічного спротиву щодо впровадження нових Правил з боку громадської ради Міністерства юстиції, ставить чисельні питання.   

 

Зокрема, чому громадська рада, що має досить широкі повноваження щодо недопущення прийняття корупційно-небезпечних нормативно-правових актів не зупинила затвердження нової редакції Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України.

 

Адже навіть поверхнева антикорупційна експертиза цього документу дозволяє чітко простежити негативні наслідки його впровадження. Зокрема щодо зростання можливостей для пенітенціарного персоналу користуватись своїми повноваженнями в корупційному контексті. 

З науковим висновком на Правила внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 18.03.2013 року № 460/5, можна ознайомитись за посиланням - https://www.facebook.com/groups/113461698744775/permalink/439092136181728/

 

Тому, виникає ще одне питання чи проводила громадська рада Міністерства юстиції антикорупційну експертизу проекту нових Правил?

Однак зараз, відповідь на ці питання не важлива. Важливо те, що такий підхід Уряду до виконання рекомендацій Єврокомісії та Ради Європи, ставить під сумнів наміри Української влади до євроінтеграції.  Адже саме – виконання рішень Європейського суду з прав людини та рекомендацій Ради Європи, пов’язаних з умовами утримання під вартою та меддопомогою для ув’язнених, є однією з 10 рекомендацій, виконати які Україну закликала Єврокомісія. Таку рекомендацію містить доповідь Єврокомісії щодо реалізації Європейської політики сусідства за 2012 рік, присвяченій Україні.   Але, незважаючи на те, що нові Правила вже набули чинності, правозахисники, науковці та громадські активісти, об’єднались для скасування цього документу. Тому і члени громадської ради, що діє при Міністерстві юстиції України можуть долучитись до ініціативи з відміни Правил. Для цього достатньо висловити свою позицію та направити відповідне звернення Уповноваженому Верховної Ради з прав людини.

Текст звернення міститься в додатку до статті або за посиланням -  https://www.facebook.com/groups/113461698744775/permalink/442832509141024/