«Парковий скандал» у Харкові – рік опісля

Замість 503 дерев, що були вказані у офіційних документах, було вирубано 2000, кажуть захисники природи. І це ще рік тому було підставою для порушення кримінальної справи – вказує голова екологічної групи «Печеніги» Сергій Шапаренко. «Це була незаконна вирубка. А будівництво дороги не було узгоджено з громадою та управлінням охорони довкілля, відсутні екологічні експертизи щодо автомобільних викидів»,- наголошує він.

Фальсифікація документів

Зараз дорога не виконує функцію розвантаження цієї частини міста, як у тому запевняли посадовці. А її вартість - за різними даними від 40 до 80 мільйонів гривень - дорівнює сумі, що була витрачена торік на ремонт доріг по всьому місту, розповідає заступник голови ініціативно –правової групи «Прорвемося Юлія Юдіна. Активістка упродовж 9 місяців намагалася у суді зупинити будівництво дороги. Та суд визнав ії законною. Проте, за оцінкою Юдіної, мало місце фальсифікації документів: «Ми бачили, що у влади є декілька варіантів рішень сесії, декілька варіантів генплану», - каже Юдіна.

Громадський суд

Через рік після початку скандального будівництва, альтернативний суд Харкова - громадський , назвав винних - трьох посадовців, у тому числі мера та колишнього начальника міліції. Остаточний «вирок» з’явиться після Інтернет –голосування на сайті суду. У Харкові також сподіваються на рішення вже справжнього, Європейського суду, куди скеровано позов щодо порушення прав людини під час акції протесту.

Від УГСПЛ: Нагадаємо, УГСПЛ під час подій в парку Горького зробила заяву про те, що міліція виконує незаконні вказівки

 

Джерело