Оголошено набір на тренінги з громадських розслідувань порушень прав вразливих груп населення

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) оголошує конкурси на участь у тренінгах з навчання проведенню громадських розслідувань порушень прав вразливих груп населення (базовий), а також з вдосконалення практичних знань щодо проведення громадських розслідувань порушень прав вразливих груп, з урахуванням змін в законодавстві України (поглиблений).

Завдання базового тренінгу – надати необхідні знання активістам та експертам, які будуть брати участь у громадських розслідуваннях порушень прав вразливих груп (наркозалежних осіб та секс-працівників) з боку правоохоронних органів.

Під час тренінгу учасники дізнаються про правові підстави та механізми громадських розслідувань порушень прав вразливих груп населення та подальше трансформування таких розслідувань у громадсько-парламентські розслідування.

Навчання відбудеться 12-13 грудня 2015 р., в м. Києві. До участі у ньому запрошуються правозахисники та активісти, які працюють чи мають бажання працювати у сфері захисту прав вразливих груп, а також мають бажання брати участь у громадських розслідуваннях свавілля правоохоронців по відношенню до представників цих вразливих груп.

Претенденти на участь у тренінгу повинні самостійно ознайомитися з Законами України «Про національну поліцію», «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян» та бути готовими:

- відвідувати всі заняття протягом тренінгу;

- активно брати участь у виконанні практичних завдань;

- працювати в команді з іншими учасниками.

Звертаємо Вашу увагу на те, що важливою вимогою до учасників тренінгу є наявність в учасників інформації щодо конкретних випадків порушень прав вразливих груп населення з боку працівників правоохоронних органів. Крім того учасники тренінгу після отримання відповідних знань в подальшому мають бути вмотивовані на участь в проведенні громадських розслідувань конкретних та системних порушень прав вразливих груп населення (наркозалежних осіб та секс-працівників) з боку працівників правоохоронних органів у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

Організатори забезпечують проживання та харчування учасників навчання, витрати на проїзд до місця його проведення й у зворотному напрямку (за умови наявності проїзних документів і у межах вартості проїзду рейсовим автобусом, купейним або плацкартним вагоном поїзда).

Після закінчення навчання учасники отримають сертифікат.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити електронну форму за посиланням.

Кінцева дата реєстрації до участі у навчанні – 01 грудня 2015 р.

Заявки, отримані пізніше зазначеного терміну, розглянуті не будуть.

Формування групи учасників відбуватиметься за результатами конкурсного відбору.

Учасники конкурсу будуть повідомлені про його результати протягом 2-х днів після кінцевої дати реєстрації.

Завданняпоглибленого тренінгу - надати додаткові необхідні знання активістам та експертам, які вже мають досвід участі у громадських розслідуваннях порушень прав вразливих груп (наркозалежних осіб та секс-працівників) з боку правоохоронних органів.

Навчання відбудеться10-11 грудня в м. Києві.До участі у ньому запрошуються правозахисники та активісти, які мають досвід проведення громадських розслідувань, мають бажання брати участь у громадських розслідуваннях свавілля правоохоронців по відношенню до представників вразливих груп.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити електронну форму за посиланням.

Кінцева дата реєстрації до участі у навчанні – 01 грудня 2015 р.

Умови участі у поглибленому тренінгу такі ж, як і для базового.

Навчання проходитиме за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Інформація про базовий тренінг на сайті Асоціації УМДПЛ за цим посиланням

Інформація про поглиблений тренінг на сайті Асоціації УМДПЛ за цим посиланням

 

За додатковою інформацією звертайтесь:

Сергій Перникоза, програмний менеджер Асоціації УМДПЛ

+38(050)739-11-67

s.pernykoza@gmail.com