Луганчани та херсонці обговорили проблеми доступу громадян до містобудівної документації у форматі електронного круглого столу

30 жовтня 2013 року у Луганську і Херсоні у веб-форматі відбувся «круглий стіл» на тему «Доступ до публічної інформації: специфіка земельних відносин». Організували захід Луганський центр післядипломної освіти та Херсонський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

У заході взяли участь інженери-землевпорядники сільських і селищних рад, керівники і спеціалісти управлінь земельних ресурсів місцевих рад, юристи та громадські активісти. Експертами заходу виступили представники Луганської облдержадміністрації, головних управлінь Держземагенства у обох областях та спеціалісти Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

У ході заходу присутні обговорили практичні аспекти реалізації положень українського законодавства щодо забезпечення відкритості містобудівної документації для громадян. Зокрема, юрист Східноукраїнського центр громадських ініціатив Вадим Сабінін повідомив присутніх про останні законодавчі зміни в обговорюваній сфері: 16 вересня 2013 року Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ виключив із Переліку відомостей, що становлять службову інформацію в Мінрегіоні України великомасштабні карти та плани, на основі яких і розробляється містобудівна документація. «Тепер Мінрегіону України та проектним інститутам більше нічим обґрунтувати неможливість зняття грифу «ДСК» із генпланів міст. Містобудівна документація має бути розсекречена», - пояснив він.

У ході дискусії альтернативну точку зору висловив начальник Управління державного земельного кадастру Головного управління Держземагенства у Луганській області Євген Пожидаєв. Чиновник зазначив, що українським громадянам не потрібен доступ до містобудівної документації, оскільки для цього вони не мають спеціальних знань і рівень освіти не дозволить їм розібратися у вказаних документах.

 «Не має значення дозволяє освіта розібратися пересічному громадянинові у містобудівній документації, чи не дозволяє. За законом, вона є публічною інформацією, а тому має знаходитися у відкритому доступі», - говорить Віктор Філіпповський, доцент кафедри адміністрування Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, член Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Про практику забезпечення містобудівної документації в США розказала волонтерка Корпусу Миру Ейлін Келлі. «Перший крок для зміни ситуації мають зробити самі громадяни. Саме вони повинні почати виконувати свої громадянські обов'язки, запитувати у чиновниківпотрібну інформаціюі вчити посадовців надавати цю інформацію громадянам. Звичайно, щоби почали працювати нові правові процесиі владні структур почали виконувати нове інформаційне законодавство потрібен певний час. Але я переконана, що це незворотній процес», - зазначила волонтерка Корпусу Миру Ейлін Келлі.

***

Східноукраїнський центр громадських ініціатив здійснює діяльність спрямовану на забезпечення доступності генпланів для громадян в рамках проекту «Фінальні кроки до відритих генпланів: експертна та адвокаційна підтримка дій органів влади щодо забезпечення доступності генпланів для громадян України» за підтримки Програми «Верховенство права»Міжнародного Фонду Відродження.

Бондар Аліна
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
http://totalaction.org.ua/

http://www.facebook.com/totalaction.org.ua

Джерело: