Карітас та фонд «Відродження» розпочав програму адресної допомоги на Прикарпатті

Зростання цін на продукти харчування, медикаменти, знецінювання реальних доходів пересічних громадян України призводить до зубожіння людей похилого віку, оскільки вони є найвразливішою ланкою.

Карітас Івано -Франківськ УГКЦ впродовж двадцяти років опікується знедоленими верствами населення, а це і люди похилого віку, і інваліди, і одинокі важкохворі, і малозабзпечені діти, і жертви тоталітарних режимів. Всіх їх об’єднує потреба в матеріальній стабільності.

За даними обласного управління Пенсійного фонду в 2010 році в Івано-Франківській області середній розмір пенсії становив 987,27 грн на місяць. Отримавши такі не значні доходи, люди похилого віку перш за все витрачають їх на оплату комунальних послуг, а потім залишок розприділяють на придбання продуктів харчування і медикаменти.

Додатково підтримати людей похилого віку в складній життєвій ситуації намагається Карітас. З 20 травня у фонді розпочав роботу проект «Розширення спектру соціальних послуг для одиноких та малозабезпечених людей похилого віку шляхом надання адресної соціальної допомоги у вигляді продуктів харчування та медикаментів».

Завдяки фінасовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження» 200 одиноких малозабезпечених людей похилого віку, що пропоживають в м. Івано-Франківську та області, отримають благодійну допомогу у вигляді медикаментів та продуктів харчування.

Загальна сума допомоги становитиме 62,5 тис.грн. Медикаменти, крупи, макаронні вироби, олія, різноманітні консерви будуть доставлені соціальними працівниками Карітасу до 26 сіл в Богородчанському, Тисменицькому, Галицькому, Калушському районах Івано-Франківської області та безпосередньо в м. Івано-Франківську.

«29-30 червня адресну допомогу на суму 8050,55 грн вже отримали 27 одиноких людей похилого віку, що проживають в с. Космач Богородчанського району. Окрім продуктів харчування, люди похилого віку отримали консультації та поради з профілактики хронічних захворювань, корекції способу життя, харчування від працівників Інформаційно–консультативного центру медико–соціального підрозділу «Домашня опіка». Забезпечення харчування, медикаментами та засобами догляду сприятиме покращенню фізичного стану, здоров'я та якості життя людей похилого віку на Франківщині», ─ розповідає виконавчий директор місцевого Карітасу Наталя Козакевич.

Джерело : Міжнародний Благодійний Фонд Карітас України

Автор : Надія Чорна