Діємо разом на захист прав людини

Закінчився Третій спеціалізований семінар «Громадські кампанії на захист прав людини», який проходив у місті Чернігів з 9 по 15 липня в рамках заходів Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Для Української Гельсінської спілки з прав людини, громадської організації «М’АРТ» та Правозахисного центру «Поступ» навчання ефективному плануванню та проведенню кампаній на підтримку та захист прав людини, стало одним з пріоритетних напрямків роботи в рамках освітньої програми.

Даний семінар став третім у серії заходів, спрямованих на використання активних дій на захист прав людини. Цього літа в семінарі прийняло участь 19 активістів з різних куточків України, що мали досвід проведення кампаній чи заходів на захист прав людини та ставили на меті обмінятися досвідом та поглибити свої знання у сфері організації громадських кампаній.

В ході семінару учасники ознайомились з філософією та теорією прав людини, поняттям та принципами громадської кампанії на захист прав людини та суспільних інтересів, а також отримали інструментарій для проведення ефективної кампанії: лобіювання, медіа робота та мобілізація, організація безпеки в ході проведення кампанії.

Впродовж семінару учасники планували кампанії за суспільно важливими темами: на захист прав ув’язнених та інвалідів, жертв незаконних затримань міліцією та домашнього насилля. Також сплановані кампанії будуть спрямовані на боротьбу з законопроектом, стосовно звуження прав ЛГБТ спільноти та кампанія «За вільні вибори».

Учасники семінару отримали не лише нові знання по плануванню кампанії, а й досвід командної роботи, набули корисні контакти для подальшого планування та проведення кампаній солідарності у різних регіонах України та всеукраїнських кампаній.

Не пройшов семінар і без відпочинку, на якому громадські активісти встигли ознайомитись з історичними пам’ятками Чернігова, та спробувати командою підкорити річку Десну – колективним запливом на байдарці.

Отримані знання учасники обіцяють застосовувати найближчим часом у проведенні кампаній та організаційній діяльності.

Команда «Розуміємо права людини» вітає нових випускників програми та закликає приєднуватись до дій на захист прав людини.

Джерело