Через 6 місяців влада Кременчука зносить кіоски місцевого видавництва

Червень: скрізь відпустка, на медіа тиснути ніколи. Через 6 місяців влада Кременчука зносить кіоски місцевого видавництва

Згідно отриманих даних, на питання “чи відчули ви, що стало складніше вести видавничий бізнес у вашому регіоні” три видавництва вказали на тиск з боку влади. Незважаючи на певне «літнє затишшя» майже у всіх опитуваних регіональних видавництвах, особливе занепокоєння викликає ситуація, що склалася в Кременчуці.

 

Про тиск на журналістів та редакторів під час підготовки ними матеріалів заявило 2 регіональних видавництва. Труднощі з реалізацією видань протягом опитуваного періоду були лише в одного регіонального видання.

 

Кременчук: тут утиски влади відчуваються по всіх напрямках. Один з прикладів стосується системи розповсюдження газет регіонального видавництва, що працює в Кременчуці. Сергій Кулясов, видавець, Кременчук: «Городская власть системно уничтожает нашу систему распространения прессы, не продляя договора аренды под газетными киосками. Киоски проходят сессию с резолюцией «Под снос через 6 месяцев»».

 

Оксана Бровко, директор АНРВУ: «У зв’язку з появою таких прикладів, ми розпочинаєо проект по систематичним публікаціям в соціальних мережах та на сайті АНРВУ (www.airpu.org) з розповсюдженням серед українських медіа статей/публікацій, за які влада на місцях починає втручатися в діяльність незалежних медіа. Якщо у вас в регіоні склалася ситуація, при якій через критичну статтю ваша газета відчуває тиск з боку влади, надсилайте нам своє звернення та додавайте статтю – і ми ще ширше розповсюдимо її по Україні».

АНРВУ
www.airpu.org