Алчевські депутати підтримують проект "Твій місцевий депутат: Луганська область"

 

У середу, 27 квітня, в приміщенні Алчевського міськвиконкому і за підтримки міського виконавчого комітету відбулась презентація проекту «Твій місцевий депутат: Луганська область». Проект здійснюється експертами Східноукраїнського центру громадських ініціатив (м. Луганськ) у співпраці з громадськими організаціями «Наш дім – Сватівщина» (м. Сватове) та ЛОО ВМГО «Демократичний Альянс» (м. Алчевськ).

Даний проект реалізується у 8 регіонах України (Волинська, Чернігівська, Донецька, Луганська, Тернопільська, Харківська, Одеська область та АР Крим).

«Проект «Твій місцевий депутат: Луганська область» покликаний підвищити авторитет і відповідальність депутатського корпусу, органів місцевої влади, окрім цього — сайт стане інструментом для роботи мас-медіа та громадськості»,- вважає керівник проекту Володимир Щербаченко.

«Ми вважаємо, що депутатам є що розповісти про власну роботу, а виборці, надавши високу довіру, мають право на громадський контроль своїх обранців», - прокоментувала старт проектукоординатор ум. АлчевськЗоя Буйницька.

Наразі на сайті представлені Луганська обласна, Луганська міська, Алчевська  міська, Сватівська міська ради. Далі органів місцевого самоврядування буде більше. На даному ресурсіможна побачити «особисту справу» кожного депутата, графік прийому, контакти, фото,  матеріали сесій та актуальні новини.

Гість презентації– ВолодимирЛермонтов, журналіст, головний редактор Інтернет агентства «Паралель-медіа» www.paralel-media.com.ua, редактор сайтуdep.lg.ua,розкрив концепцію проекту та план діяльності у його рамках. Особливий акцент було зроблено на самому Інтернет-ресурсі «Твій місцевий депутат: Луганська область»  - dep.lg.ua. О його можливостях детально розповіла адміністратор сайту Олександра Хандромай.

Присутні на презентації представники громадськості, органів місцевого самоврядування, ЗМІ, а також працівники апарату міського виконавчого комітету, ставили багато питань, активно коментували почуте, і ділилися тими проблемами, які слід було б висвітлювати на сторінках ресурсу. Зокрема, чи можна звернутися до депутата з проханням за допомогою сайту, і чи буде це розцінено як офіційний запит, як модеруються коментарі до матеріалів і чи буде формуватися рейтинг депутатів. Найбільш гострими стали питання про існування з боку депутатів механізму невідворотності реакції на звернення і проблема відповідальності за стану ЖКГ. На всі питання присутні отримали розгорнуті відповіді, а  дискусія, що зав'язалася, будемо сподіватися, переміститься на сторінки нового ресурсу.

«Наша фракція, найчисленніша в міськраді, підтримує проект «Твій місцевий депутат: Луганська область».  Сайт дозволить викладати думки та бачення з різних питань, озвучувати проблеми, і депутати зможуть відповідати на них. Це змусить працювати депутата правильно. З реалізацією цього проекту відкритості в нашій роботі стане набагато більше», - зазначив Геннадій Кононенко, голова фракції Партії регіонів, керуючий справами виконавчого комітету Алчевської міської ради.

 

Підтримка проекту «Твій місцевий депутат: Луганська область» була здійснена Фондом Східна Європа в рамках програми «Твій місцевий депутат: моніторинг діяльності депутатів місцевих рад в Україні», що є спільною ініціативою Фонду Східна Європа та Черкаської обласної організації Комітету виборців України і виконується за фінансової підтримки Фонду демократії ООН (UNDEF) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).