Друга дистанційна сесія Курсу "Роль журналістики у підтримці та захисті прав людини - 2012"

 

Шановні учасники та учасниці освітнього Курсу "Роль журналістики у підтримці та захисті прав людини - 2012"!

 

Повідомляємо, що друга дистанційна сесія Курсу триватиме з 1 листопада 2012 року по 1 березня 2013 року.

 

Перший етап: 1 листопада - 25 грудня 2012 року

Нагадуємо, що на першому етапі кожному з вас буде необхідно визначити проблемну сферу, пов'язану з порушенням прав людини. На наступному етапі ви разом з вашим куратором досліджуватиме обрану проблему на предмет відповідності ситуації стандартам прав людини.

Просимо вас до 10 жовтня 2011 року повідомити координатору Курсу тему свого дослідження. Чекаємо ваших листів з темою "Роль журналістики у підтримці та захисті прав людини - 2011" на адресу rozumiemopravaludyny@gmail.com

До 20 жовтня 2011 року ви отримаєте інформацію та контакти вашого куратора - залученого експерта, який консультуватиме вас під час виконання завдання другої дистанційної сесії. 

До 25 жовтня вам буде потрібно зв'язатися з куратором та погодити з ним план вашого дослідження (календарнний графік, джерела інформації тощо). Після затвердження куратором плану дослідження ви можете приступати до його реалізації.

На всіх етапах дослідження ви можете зв'язуватися з куратором та отримувати консультації по всіх питаннях, що стосуються обраної вами проблематики. Також ми просимо вас інформувати координатора Курсу Костянтина Рєуцького про перебіг підготовки аналізу. 

Результати проведеного вами дослідження мають бути узагальнені у вигляді аналітичної статті (або серії статей), яка міститиме інформацію про невідповідність досліджуваної ситуації стандартам прав людини, прояви порушень, їхні причини та прогнозовані негативні наслідки. Також ми просимо вас навести у матеріалі (матеріалах) рекомендації щодо покращення існуючої ситуаціх: що необхідно зробити владі (що саме і яким інституціям) та що має робити громадськість.

Ваши матеріали мають бути представлені на розгляд куратору до 1 грудня 2011 року. Після розгляду матеріалів експертами, ми пропонуємо вам оприлюднити ваші статті або сюжети у ваших медіа. Просимо вас врахувати коментарі та зауваження вашого куратора перед випуском публікації. Якщо за якихось причин у вас не буде можливостей оприлюднити свій аналітичний матеріал у вашому виданні, ми запропонуємо предоставити його для публікації координатору Курсу.

Посилання на опубліковані матеріали мають бути надіслані на адресу програми (rozumiemopravaludyny@gmail.comдо 15 грудня 2011 року

 

 

Другий етап: 2 січня - 1 березня 2013 року

На наступному етапі дистанційної сесії ми запропонуємо вам обрати тему (бажано, але не обов'язково, в рамках проблеми, яку ви досліджували на попередньому етапі) для проведення журналістського розслідування або журналістської адвокаційної кампанії, спрамованої на покращення існуючої ситуації.

Попередній план ваших дій на підтримку прав людини вам буде потрібно представити вашому кураторудо 25 грудня 2011 року. За участю вашого куратора та координатора Курсу ви маєте доопрацювати ваш план дій, і, після його затвердження куратором, приступити до реалізації. 

Витрати, пов'язані з реалізацією запланованих дій можуть бути покриті за рахунок підтримки Ресурсної платформи "Ініціативи активістів: Права людини". Під час планування та реалізації дій ви можете розраховувати на підтримку експертів програми, юридичний супровід та участь у запланованих вами діях активістів, що входять до мережі випускників програми "Розуміємо права людини".

Звіт про виконання запланованих дій ви маєте представити вашому куратору до 1 березня 2012 року

Звертаємо вашу увагу на те, що ви зможете взяти участь у наступному етапі освітнього Курсу - навчальному візиту до Польщі - тільки в разі, якщо ви вчасно і в повному обсязі виконаєте завдання дистанційної сесії та будете рекомендовані куратором до проходження наступного етапу Курсу.

 

В разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до координатора Курсу Костянтина Рєуцького (+38 050 628 06 61, reutski@gmail.com), або до координатора програми Сергія Бурова (+38 050 921 99 67, serburov@gmail.com)

 

Команда Курсу бажає вам натхнення та успіхів під час цього етапу навчання!